February 2012

Klub Snílků

11. february 2012 at 13:47 | Fly-zebra
Čao dnes již podruhé! Zoufale potřebuji vaši pomoc! Jsem zaneprázdněný lenoch a tudíš potřebuju, aby mi někdo vysvětlil pravidla ke Klubu Snílků! :)) Prosííím prosííím.

Co mě žere na Literatuře Pro Děti.

11. february 2012 at 9:23 | Fly-zebra |  Some writing
Čao. Je ráno a já pořádně nevidím na klávesnici, takže jenom stručně shrnu svou momentální situaci.

Pro ty, které nezajímá moje situace a místo toho si chtějí přečíst něco o mé nenávisti k Literatuře Pro Děti:
použijte kolečko u myši nebo šipky a přejeďte tu část článku, která je rozdělená do černých "bodů". Dikes.

  • Nechávám si narůst TROŠIČKU delší vlasy.
  • Ta zima už mě dohání k normálnosti.
  • RPG jehož jsem adminem pomalu umírá. Moje hlavní postava právě umřela žalem (ale celkově si za to mohla sama) a její bývalý manžel odešel ze města. NADORBRO :(
  • Nemůžu se dokopat k žádné (ne)normální činnosti jako je čtení, psaní, běhání za klukama nebo usmívání. Prostě jsem LAZYASS.
  • Pěstuji v sobě zášť vůči... vůči... no je toho hodně.
  • Nemůžu si pomoct. Tenhle článek bude zatraceně krátký, protože jsem, jak jsem již poznamenala, LAZYASS.
  • Propadám naprosté euforii smíchané s depresí. Vskutku zajímavé.
  • Přemýšlím nad spoustou věcí. Např. nad dětstvím, proč ze mě vyrostl asociál, nad smrtí, nad tím emocionálním chaosem, co mi vládne v kebuli a miliónu dalších pidi věcičkách.
  • Nějak mi nejde zjistit co to v překladu DOSLOVA znamená "Screw gravity!" Já vím, co to znamená, jen pro to potřebuju najít správný výraz v češtině.
  • Už mě tohle vypisování přestává bavit.
TEĎ se dostáváme k jádru všeho, co mě EXTRÉMĚDOŽÍRÁ na literatuře "pro děti". Je to to, že LPD dělá děti mnohem ale MNOHEM hloupější a dětinštější, než jejich je dělají jejich rodiče. Ptáte se jaká LPD konkrétně dělá děti malými a harantskými? Je to prosté. VŠECHNA LPD V DĚTSKÝCH ODDĚLENÍCH (všchno od Jacqueline Wilson, Klub záhad, Žáci Kopýtko a Mňouk a všchny knihy tohoto druhu). Jednou z mála výjimek mezi LPD je Tovve Janson. Stvořitelka příběhů o Muminech, které pak naprosto neuctivě převedl nějaký HAJZL do kresleno-pohádkové podoby tlustých bílých stvoření s velkými kukadly a roztomiloučkými ňuchňacími čumáčky. Jestli mě něco doopravdy sere, jsou to idiotské pohádky podle úžasných knížek, na jejihž stránkách jsem vyrůstala. Tovve Janson ovšem není jediná výjimka v LPD. Je tu třeba Lemony Snicket, skoro všchny knihy od vydavatelství BAOBAB, Emily the Strange, Ivona Březinová a její příběhy o feťácích, gamblérech a bulimičkách, Medvídek PÚ a několik jiných smysluplných knih.
Dnes mám dost. Nechte mě vyzvracet další zášť k LPD v jiných článcích. Čao! Fly-zebra

Mutuju.

4. february 2012 at 13:15 | Fly-zebra |  Some writing
Čaoo! Stalo se toho tak moc, že se vykašlu na to, sem o tom něco psát.
Tenhle článek bude krátký a stručný...
Sešli jsme se zde, abychom si řekli, JAK je to možné, že Fly-zebra mutuje (Fly-zebra je holka, o tom snad nikdo z vás nepochybuje). Sem tam jí přeskočí hlas do nevýdaných výšek a pak se hned zase ztratí tam někam do bručícího nitra hlasivek. Je to nanejvýš divné, že se zrovna mě (ano, já jsem Fly-zebra, pokud jste si toho nevšili) se mění hlas.
Možná v tom má prsty psychika a vzhled, neboť kdybyste mě někdo potkali a já bych měla na hlavě kulicha a na sobě bundu, která vám spolehlivě neprozradí mé pohlaví, nepoznali byste, že jsem děvče (možná, že byste mě nepoznali, ani kdybych si ten kulich sundala, protože pod ním mám své krátké červené vlásky a to by vás jenom utvrdilo v dojmu, že jsem chlapec). Myslím, že v tomto článku už jsem řekla až příliš, takže ČAO!

P.S. Umí tady někdo na Longboardu, Slackline lajně nebo na horské koloběžce? Respektive vlastní je tady někdo? :)

Čao! Fly-zebra