December 2010

Je to jenom (ne)škodný zvyk...?

21. december 2010 at 11:05 | Fly - zebra |  Some writing

Nazdárek, kašpárek, kočárek, korábek..... a tak donekonečna.

Prostě vás zdravím! :D

Ti bystřejší, dolízavější, otravnější.... atd. si jistě všimli, že posledních pár týdnů už píši články výhradně jen v úterý. Když už je řeč o úterý, napadá mě jedna píseň týkající se ho. Úterý den zavírací, úmrlcí na rekreací. Pívo pijóu kárbran vzíval, ó rakév si nos utíraj. Flek. Ré. Tutý. Bóty kálhotý... Je z pohádky "Fimfárum" a konkrétně "Jak se Honza učil bát" od J. Wericha. Opravdu se mi líbí a tak jsem si nemohla dovolit ji sem nedát. Tak zase zpátky k tématu.

Ne. Ne a ne. NEchci psát články jen v úterý! Ale jak by jste pochopili, kdybyste byli mnou,
"Když chci, tak nemám čas. A když mám čas, nechci." Jak jistě víte, psát se nechce všem pořád (maximálně nějakým upjatým, vyjímkám, které se nudí tak, že ani neví, jak jednoduché je nenudit se) a ani já nejsem nějakou upjatou vyjímkou, která se nudí tak, že ani neví jak jednoduché je nenudit se (už se i opakuju...).

Proč píši jenom v úterý?  Úterý má pro mě zvláštní symbol. Znamená pro mě
ÚTERÝ = INFORMATIKA. Tak vidíte, jak je to jednoduché (a přitom se ani moc nenudím! A tak tedy nejsem ani vyjímkou! :D).

Tak. Asi bych vám měla popřát veselé, šťastné, zdravé, dárkovité....a tak Vánoce. Ale ne.
Proč? Protože isce nechci být nezdvořilá, ale na každém místě vám na rozloučenou  řeknou
"VESELÉ VÁNOCÉ!" Když už to říkají všichni, tak jeden jim snad nebude scházet.

 A teď mě prosím omluvte. Jdu se nudit. :)


Vaše  Fly-zebra [Fláj zebra]

Jestli má lopatu tak asi tohle...

14. december 2010 at 10:58 | Fly - zebra |  Some writing
Áhojdá!

Nahlásím vám stav sněhu v naší dědině. Sněží, sněžinká, snížká, sněhuje, sňughá....Pořá a pořád do nekonečna. Fuj už mi začíná být fakt zima. A proto se doma nikam nehnu bez froté ponožek. Ale froté ponožek není tolik, jak bych potřebovala....Ale pár párů froté ponožek není top co si přeju k Vánocům. Vážně ne. Řeknu to takhle:

"Milý Ježíšku, řeknu ti to takhle. Nevím jestli existuješ a proto k tobě nemohu mít pořádnou úctu.
Proto píšu "ti" s malým T. Ale to, jak jistě víš, není předmět tohoto dopisu. Tak zaprvé. Pořiď si lopatu nebo buldozer. Pořád tady sněží a tak nevím jestli do Vánoc nezapadneme docela. Potom mi ještě aspoň 2 dny před Vánocema pošli tu knížku, která se mi tak líbila a šest lopat. Knížku, kdybych se, kdybychom zapadli, nudila. A kdybychom už tu knížku dočetli (prtotože má všehovšudy jen 280 stránek) a začaly nám docházet zásoby potravin, před tím přichystané jako záchrana před útokem zombie, tak ni prosimtě dones šest lopat abych je mohla sníst, zabít příbuzné se mnou v domě zavřenými a sníst je. Ptáš se proč nechci lopaty na vydolování ze zapadaného domu? Protože nechci aby v dom byl průvan a chci zemřít mezi příbuznými a neriskovat, že když otevřu dveře od našeho domu, všichni se rozutečou. Tak proto."

Myslím, že seznam dárků už potřebovat nebudu, nebude a nebudete. Doufám, že vám tato dnešní dávka odpovědí na otázky života stačila.

Loučí se zapadlá

   Fly-zebra

Můj Vzor. Aneb protože už jsem dlouho nenapsala...

7. december 2010 at 10:52 | Fly - zebra |  Some writing
Ahojte všichni!
Nevím jestli se vás mám ptát jak se máte, protže od těch co jsem chtěla vědět jak se mají
už jsem to zjistila. Ale mohla bych se vás zeptat pouze ze zdvořilovsti. Už jen prot, že mě moji rodiče dobře vychovali, se vás zeptám, "Jak se máte?", ale stejně je to k kničemu. Stejně ani jeden z vás (no tak dobře...možná jeden z vás by mohl odpovědět. Nu což.) mi neodpoví. Ale já na odpověď nečekám, takže mě klidně nechte, aby se mé přesvědčení naplnilo. (Nechci vás nějak "buzerovat", tak to vážně ne! :))


HEUREKA! Podařilo se mi dokopat se k Tématu týdne! Ptáte se proč?
Protože:
 • Jsem už pěkně dlouho nenapsala.
 • Protože poslední moje téma týdne jsem napsala 21. března 2010 v 7:26 na téma "Karel Gott". (To v tom mám ale pořádek co? ;)
 • Protože tohle téma se mi docela hodí.
 • A protože se mi malá reklama na titulní straně blogu líbí. ;D
Tak a teď víte vše. Ale to nevadí, protože by jste se to stejně za chvíli dozvěděli. :)

Proč se mi tohle téma docela hodí? Vzory! Neříká vám to nic? :)
P1010070
Tohle je můj vzor. :) Proč? Jednoduše - Chvíli jsem nahoře a chvíli dole, mám ráda "plaché" barvy a tohle mě docela vystihuje. Nemám pravdu?Teď víte co je můj Vzor. A je to tenhle (Tedy "Tamten" :)


Proč se tak málo ozývám? No, věděla jsem, že vám to jednou budu muset říct a ta chvíle právě nastala. Tak, mnozí pamětníci si jistě vzpomínají, že jsem asi před půl rokem napsala, že píšu knížku, její jméno bylo "Cesta krotitele draků". Jenže, na psaní této knihy jsem měla docela málo času a chuti. Tak jsem s tím jednoduše přestala. "O.K." říkám si. "Teď si dám pauzu!" Ale nešlo mi to. Musela jsem si pořád vymýšlet nové a nové historky, ve kterých se Fly-zebra vznášela nad hrozivými pavouky a zachraňovala všechny své kamrády. Když jsem zpozorovala, že začínám historky zapomínat, začala jsem je zapisovat do Wordu. A tak vznikla první kapitola mojí nové knížky. Asi za 2 dny se mě zeptala B., jakou že to knížku píšu? A tak jsem jí ji poslala. Dostalo se mi první kladné kritiky. "Super! Fascinuje mě to!" chatnula mi. "O.K." řekla jsem si, "Tak jdem na to!" A tak jsem začala pravidelně psát. Jednou by se ta knížka mohla myslím dostat i na trh. Ale to je zatím jenom budoucnost.


Tak. Začíná hodina a já musím končit. Ahoj!


S pozdravem a knížkou ve wordu

Vaše Fly-zebra

Cowabunga!

3. december 2010 at 19:22 | Fly - zebra |  Some writing
Ahoj.

Jak  se mi vede? Upřímě řečeno, docela to jde.
Už jsem vypěnila z posledního článku a daní haj*líci už se mi omluvili, sušenky jsme koupili, bez
AC/DC se snad obejdu a změnila jsem gatě, takže věci už jdou vyndávat.
Přesto se mi chce křičet. Chce se mi vyřvat do světa, že je mi FAJN!

COWABUNGA!

Ano prapodivné to slovo. Ale jestli se někdo z vás díval na film Jak na věc, tak to tam mohl slyšet i vidět. Chlapec jménem Marcus to zařval, když se před ním hádal jeho dospělý kamarád a jeho matkou. Když oba dospělí strnuli a podívali se na něj, zeptal se kamarád: "Je ti špatně?" A Marcus na to: "Ne, jen se mi chtělo křičet." :D Tuhle část filmu miluju. I když není nejlepší, je pěkně heslovitá a dobře zapamatovatelná (uff....to bylo dlouhý slovo :).

Ah. Opravdu nevím, co budu dělat, ale určitě se budu snažit:

 • Víc sem psát. (Tenhle článek připravuju už 5 dní mimochodem!;)
 • Víc se věnovat své sbírce obalů od bonbónů (viz. článek "Divný a Bláznivý")
 • Nakreslit plakát na "primariádu" (nechtějte po mě vysvětlení. Už jenom riziko, že na mě za chvíli bude mamka chtít pomoc s cukrovím je víc než dostačujícím důvodem, proč to sem nepsat.) (A hele! Mamka chce nastrouhat oříšky. No co se dá dělat :)
 • Nadělat pár fotek.
 • Zjistit pár novinek ze starých, mnou navštívených a mnou opuštěných kolektivů (z kroužků, škol, školek....;)
 • Dočíst se pokud možno co nejdál v pučené knize "Stmívání" (Ano. Jsem jeden z tech "pozadu" co ještě nepřečetli ten bestseller. Věste, že se za to nestydím. :)
 • Dopsat tento článek v pokud možno co nejkratší době. (třeba právě T_E_Ď_!)
Oj! Ještě k tomu minulému článku. Ten obrázek sem asi nepůjde dát. (Nejde mi oříznout.)
Nebo ho sem dám neoříznutý, což asi taky udělám. ;)


Loučí se s Vámi,


Fly-zebra